top of page
  • תמונת הסופר/תצוות נטליקון

פייסבוק עושה רעש: הכריזה על כמה מהשינויים המשמעותיים בהיסטוריה של החברה

מארק צוקרברג הכריז הערב בכנס המפתחים השנתי של פייסבוק על מספר שינויים דרמטיים שצפויים להתרחש בפלטפורמה האהובה, יחד עם אינסטגרם ומסנג'ר. בין השינויים: עיצוב חדש לפייסבוק שיתמקד בקבוצות, מסנג'ר לדסקטופ ואפשרויות חדשות באינסטגרם."אנחנו רוצים לעצב מחדש את אפליקציית פייסבוק כדי להפוך את הקהילות ברשת החברתית למשמעותיות כמו חברים. נשפר את הדרך למצוא קבוצות שיכולות לעניין אתכם", כך פתח ואמר מנכ"ל ומייסד החברה, מארק צוקרברג, בכנס המפתחים השנתי של פייסבוק בסן חוזה שבקליפורניה.


באירוע שבו נכחו כ-5,000 מפתחים, צוקרברג פתח בהכרזה על עיצוב חדש ודרמטי לאפליקציית פייסבוק שיתמקד בקבוצות וסיפק פרטים נוספים על חזונו לרשת חברתית שמתמקדת באינטראקציות פרטיות ומאובטחות. בתוך כך, הצהיר צוקרברג כי החברה עתידה לשנות את האייקון של פייסבוק בפעם הראשונה מזה שנים רבות. מדובר בשינוי החמישי המשמעותי בהיסטוריה של פייסבוק ואין ספק שמדובר בהצהרת כוונות דרמטית בכל הקשור לפלטפורמות שבשליטת פייסבוק.


ההצהרות הדרמטיות בכנס המפתחים לא פסחו גם על יתר הפלטפורמות שבשליטת החברה. באינסטגרם החליטו להתנסות בהסתרת מניין הלייקים על כל תמונה והחברה תחל לבחון את השינוי עוד השבוע בקנדה, במסגרתו רק מפרסם הפוסט יוכל להיחשף למספר הלייקים שקיבל. פייסבוק מעוניינת שהמיקוד באפליקציה לא יהיה במספר הלייקים שמשתמשים קיבלו אלא באיכות התכנים עצמם.


תחום המסחר דרך האפליקציה נמצא כבר תקופה על הכוונת של מייסד פייסבוק כך שאין פלא שצוקרברג הכריז על השלב הבא: "אנחנו משיקים ערוץ קניות חדש, דרכו תוכלו למצוא מוצרים שאתם רוצים לקנות ולבצע את תהליך הקנייה דרך האפליקציה", אמר. בנוסף, פייסבוק משיקה במסגרת ממשק סטוריז מצב חדש בשם Create Mode שיאפשר להתחיל סטוריז עם טקסט או סקר בלבד, גם ללא סרטון או וידאו. לדוגמה, משתמשים יוכלו לרכוש בגדים שמיוצרים באופן ייחודי פלטפורמה באמצעות לחיצה פשוטה על הבגדים שהם לובשים. יתרה מכך, פייסבוק תאפשר לשמור את המקום בניוזפיד אליו הגעת כדי להמשיך מאותה נקודה כשפותחים את הפלטפורמה מחדש.

עוד הכריזה פייסבוק על חידושים באינסטגרם כגון לשונית אירועים שתמליץ על אירועים ומקומות בסביבה הקרובה, רכישת פריטים ישירות דרך אפליקציית פייסבוק, מצב חשוך (Dark mode) ופיצ'ר נוסף בשם 'פגישת חברים חדשים' שיאפשר למשתמשים שונים להכיר אחד את השני דרך האפליקציה.


ואל דאגה, מסנג'ר לא נשארה מקופחת. צוקרברג הודיע על מספר חידושים שיגיעו בקרוב לאפליקציה ואמר: "אנחנו צריכים לספק לכם את חוויית ההתכתבות הפרטית הטובה, המהירה והמאובטחת ביותר. במסנג'ר התמקדנו בבנייה מחדש של כל הממשק. בשנה שעברה השקנו את העיצוב החדש והפשוט יותר, וכעת אנחנו עובדים על פרויקט בשם Lightspeed שיהפוך את מסנג'ר למהיר בהרבה - ישתמש בפחות סוללה ושטח אחסון". כמובן שהגרסה החדשה תגיע עם ממשק מתאים לדסקטופ.


עוד נושא אליו התייחס צוקרברג בדבריו הוא נושא העברת התשלומים באמצעות הוואטסאפ וגיוס כספים עבור יוזמות ללא מטרת רווח. "תשלומים זה החלק בחזון ממנו אני הכי מתרגש. אני מאמין שזה צריך להיות פשוט לשלוח למישהו כסף, כמו שזה פשוט לשלוח תמונה, אנחנו כבר בוחנים היום את האפשרות להעביר התשלומים בהודו, ונשיק את האפשרות השנה במספר מדינות נוספות".

תחום נוסף ומעניין שצוקרברג התייחס אליו הוא שירות פייסבוק דייטינג שכרגע פועל בחמש מדינות ויורחב למדינות נוספות בהמשך. עד כה אפשר השירות לאנשים להכיר רק משתמשים שאינם חברים שלהם בפייסבוק וכעת יורחב גם לחברים שסימנו זה את זה דרך הפיצ'ר "ההתאהבות הסודית שלי".


"עבור רבים מאיתנו", כך פתח צוקרברג את דבריו על חזון הפרטיות שלו, "כוח-העל שהאינטרנט נתן לנו הוא להיות בקשר עם כל העולם בבת-אחת. אבל היום יש אתגר חדש, למצוא מקום משלך בעולם. פרטיות נותנת לנו את הכוח להיות עצמנו. קל יותר להרגיש שייכות כשאתה נמצא בקבוצה קטנה. לכן אני מאמין שהעתיד הוא פרטי, וזה העתיד של השירותים שלנו. היום נדבר על איך זה עשוי להיראות כמוצר, ואיך אנחנו צריכים לשנות את הדרך בה אנחנו מנהלים את החברה כדי לבנות את זה".


יש בהחלט למה לצפות.

8 צפיות0 תגובות
NETLICON-FULL-LOGO-PNG.png
bottom of page