top of page
  • תמונת הסופר/תצוות נטליקון

8 טיפים לאתר תדמית מנצח

הבעיה כיום אצל מרבית בעלי העסקים, בייחוד העסקים הקטנים, שהם רואים באתר תדמית לעסק שלהם כעוד משימה שאפשר לאחריה לסמן 'וי' ולהיות רגועים שיש לעסק אתר אינטרנט. 

פעם אנשי המכירות היו אומרים ש"אם אין לך אתר אתה לא קיים", וזה נכון, אבל זה היה פעם. העולם התקדם מאז בקצב מסחרר ויש לאתר הרבה יותר מטרות ומשמעויות מאשר שהעסק שלך רק יהיה קיים. אתר אינטרנט, בימינו, הוא מרכז העצבים של כל עסק. זה המקום שבו כל הדאטה (Data - נתונים) על הלקוחות הפוטנציאליים שלכם נאגרת. האתר שלכם יכול ללמוד, ממש ללמוד, מי הוא הלקוח הנכון ביותר עבורכם, על מי כדאי להשקיע כסף בפרסום ועל מי לא לטרוח להשקיע אפילו שקל, לאיזה קהל לקוחות כדאי לפרסם מוצר או שירות מסוג אחד (כי להם יש את הסיכוי הטוב ביותר להכניס יד כסף ולשלם לכם עבורו) ולאיזה קהל לקוחות כדאי לפרסם מוצר או שירות מסוג אחר, האם השירות שלכם טוב מספיק, יקר מידי או חלום ההתגשמות של הלקוחות שמתעניינים בכם ועוד מאות מסקנות שהתשובות שלהן קריטיות לעסק שלכם. זה מידע ששווה זהב. זהב!! ואין לכם שום דרך בעולם לדעת את כל זה מבלי שיהיה לעסק שלכם אתר אינטרנט.


אנחנו, בתור אנשי שיווק שחיים את עולם הפרסום, הדיגיטל והמיתוג, יודעים עד כמה זה קריטי שכל עסק יחזיק אתר איכותי וחכם שידע לתת לו את הדאטה החשובה הזו. כי בלעדיה, בלי הדאטה הזו, אין לעסק שלכם הרבה סיכויים להמשיך להתקיים לאורך זמן או לפחות למקסם את הפוטנציאל שלו. והרי עבור מה אנו עובדים כל כך קשה אם לא למקסם את העסק שלנו, את עצמנו?

אז כדי שלא תבנו אתר רק בשביל לסמן 'וי', כדי שהאתר הבא שלכם יהיה אתר שיווקי חכם, מתקדם, עצמאי וכזה שיוכל לעזור לכם למקסם את המכירות של המוצר או השירות שלכם, הנה טיפים וטריקים שיעזרו לכם לבנות איש שיווק מושלם. כלומר, אתר שיווקי מושלם.


1. קביעת הצרכים והמטרות שלכם מהאתר

לפני שמתחילים לבנות אתר, כדאי שנדע מראש מה אנחנו רוצים שהאתר יעשה עבורנו או מהם המשימות שאם הן יושגו נוכל להגדיר אותם כהצלחה. האם המטרות/המשימות של האתר הן ליצור אתכם קשר? להירשם לניוזלטר שלכם או לוובינר שלכם? האם זה לקבוע אתכם פגישה באתר? לפעמים יכולות להיות מספר מטרות, אך חשוב לוודא שיש מטרה אחת ראשית וכל השאר יהיו מטרות משניות.

2. איך להשיג את הצרכים והמטרות באמצעות האתר (מצד הלקוח)?

אחרי שאנו יודעים מה המטרות שלנו מהאתר, אילו משימות האתר צריך להשיג, הגיע הזמן לחשוב מה הדרך הטובה ביותר לבצע את זה. מה הכוונה אתם שואלים? שאלתם יפה. בואו נאמר שמטרת האתר שלנו היא לשכנע מבקר באתר להשאיר פרטים ליצירת קשר, או אולי בכלללהירשם לקורס אונליין באתר שלנו - לא מספיק שרק נדע מה המטרה שלנו אלא עלינו לדעת גם איך להשיג אותה. קחו את הקורס אונליין באתר. אנחנו יודעים שיש הרבה מאוד קורסים כאלו ברשת. צאו לעשות ריגול תעשייתי, תבינו איך תהליך השכנוע והרישום עובד אצל המתחרים שלכם או אצל המודל לחיקוי שלכם בתחומכם ואז תחשבו איך אתם מיישמים את הדברים הטובים באתר שלכם ונמנעים מהדברים הפחות טובים.


זה נכון שהשארת פרטים באתר נשמע כמו משהו מאוד בנאלי. איזו הכנה זה כבר מצריך, נכון? אבל זה לא מדויק. האם כדאי שטופס יצירת הקשר יהיה בדף נפרד? אולי כדאי שהוא בכלל יהיה ברגע הראשון שהאתר עולה על המסך? אולי כדאי שכפתור ליצירת הקשר ילווה את המשתמש לכל אורך האתר? לא ניכנס לזה כאן, אבל יש משמעות רבה לכל השאלות האלה שמשפיעה באופן ישיר על ההחלטות של המבקרים באתר שלכם. משמעות כמו - האם להשאיר פרטים או לא להשאיר פרטים.


אז איך עושים את זה? התשובה הקצרה, זה מסובך וחייבים לעשות את זה עם איש שיווק מנוסה שמכיר את הפסיכולוגיה של הצרכנים ויודע כיצד להוביל את המשתמשים בתהליך הנכון. התשובה הארוכה היא (בקצרה), שיש לחשוב על הדרך שאתם רוצים שהמשתמש באתר יעבור. המסע הצרכני שלו בתוך האתר שלכם. אתם רוצים שהוא יצטרף לקורס האונליין שלכם? קחו פיסת נייר ועיפרון ותשרטטו את הדרך שתרצו שהמשתמש באתר יעבור עד שיגיע לרגע הרישום. קחו בחשבון דבר אחד: הדרך בין הגירוי לבין הפיצוי חייב להיות מהיר. כלומר, כתבתם תוכן שיווקי קצר שמפעיל על המשתמש לחץ כזה או אחר להירשם לקורס, לוובינר או להשאיר פרטים - תנו לו הזדמנות מיידית לבצע את זה. 

3. מה התהליך שבו אנו חווים את השגת המטרות (הצד שלנו)?

זה לא מספיק שהמשתמש באתר יהנה מחוויה מהירה. גם אתם צריכים ליהנות מחווית שימוש טובה באתר. אחרי הכל, האתר הוא איש השיווק הדיגיטלי שלכם, זה מרכז העצבים של העסק שלכם, והעבודה שלכם עליו חייבת להיות לכם נוחה. תוודאו שתהיה לכם מערכת ניהול תוכן קלה לתפעול ומהירה ללמידה, תוודאו שכל עדכון על משתמש חדש, פרטי יצירת קשר חדשים, מצטרף חדש לקורס, כל הדברים שאתם צריכים להיות מודעים אליהם, יגיעו אליכם בצורה נוחה ומהירה למקום אחד. נאמר למייל שלכם או לוואטסאפ. האתר צריך לדעת לעבוד בשבילכם, לא אתם בשבילו.

4. תכנון חווית משתמש בלתי נשכחת

נגענו בזה ממש בקטנה בסעיף 2 ונאחר והנושא הזה מאוד מורכב ללימוד באמצעות מדריך אחד (או 30), ולכן ההמלצה שלנו היא לעשות את התהליך הזה בליווי איש שיווק מנוסה שמכיר את הפסיכולוגיה מאחורי השיווק ומכיר את הדיגיטל לעומק (כמונו). אבל כדי שתבינו את המשמעות של תכנון חווית משתמש בלתי נשכחת והחשיבות שלו, הנה הסבר מהיר. 

חווית משתמש זה מה הזיכרון שנשאר ללקוח שלכם מהאינטראקציה שלו עם האתר שלכם. ומאחר והאתר שלכם הוא הפנים של המותג שלכם בדיגיטל, הרי שחווית משתמש זה הרושם הראשוני שלו מהעסק שלכם. האם אתם רוצים שללקוחות הפוטנציאליים שלכם יהיה רושם טוב או לא טוב מהעסק שלכם? זו שאלה די מיותרת, נכון?

ולכן חשוב להתייחס לנושא הזה ברצינות תהומית. זה מה שיקבע האם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם ימליצו עליכם לאחרים. זה מה שיקבע האם הלקוחות שלכם יהפכו ללקוחות חוזרים או שיישארו לנצח לקוחות ארעיים. וזה מה שיקבע את העתיד של העסק שלכם - האם הוא יוביל בתחרות על התודעה של הלקוחות שלכם בארנה הדיגיטלית או יישאר מאחור.

ככל שחווית הלקוח תהיה טובה יותר כך יגדלו הסיכויים שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם ימליצו עליכם לאחרים, שלקוחות יחזרו אליכם שוב ושוב ושהמותג שלכם ייעשה שם לעצמו.

5. היררכיה מבנית ברורה

אתר שיווקי טוב, כזה שפשוט מוביל לקוחות פוטנציאליים להשלים את המטרות שהגדרתם באתר כמו עדר ממושמע של כבשים שמובל על ידי רועי צאן ליעד, זה אתר שמתוכנן נכון מכל הבחינות: הגדרת מטרות ברורות, דרכי השגת המטרות, תכנון חווית לקוח בלתי נשכחת והיררכיה מבנית ברורה (חכו יש עוד כמה תנאים בהמשך). 

היררכיה מבנית ברורה אומרת שהאתר מלכתחילה בנוי בצורה כזו שהוא מהווה מעין תהליך טבעי שמוביל את הלקוחות הפוטנציאליים אל השגת המטרה. במילים אחרות, האתר בנוי כמו משפך שמרגע ראשון, מרגע שהאתר עולה על המסך, כל כולו מוביל את המבקר להשגת המטרה כך שלמעשה אין לו כל ברירה אחרת אלא להגיע לרגע האחד שבו עליו לבצע את הפעולה שמשמעותה - השגת המטרה שלכם מהאתר.


6. הטמעת כלי שיווק חשובים באתר מהיום הראשון

כשאנשי פיתוח בונים אתר ללקוחות הם בדרך כלל לא חושבים על היום שלמחרת. הם חושבים במושגים של פיתוח: מה צריך להיות באתר, מה המורכבויות שלו, אבל לא בכל מה שנוגע לתהליכי השיווק שלו. אתר שיווקי חכם זה אתר שמהיום הראשון שלו הוא יודע לאסוף נתונים על המבקרים באתר שלכם, הוא יודע להפוך אותם לקהלים שונים (קבוצות שונות של לקוחות פוטנציאליים עם מאפיינים ייחודיים ושונים) וממש כמו שציינתי בהתחלה - "האתר שלכם יכול ללמוד, ממש ללמוד, מי הוא הלקוח הנכון ביותר עבורכם, על מי כדאי להשקיע כסף בפרסום ועל מי לא לטרוח להשקיע אפילו שקל, לאיזה קהל לקוחות כדאי לפרסם מוצר או שירות מסוג אחד (כי להם יש את הסיכוי הטוב ביותר להכניס יד כסף ולשלם לכם עבורו) ולאיזה קהל לקוחות כדאי לפרסם מוצר או שירות מסוג אחר, האם השירות שלכם טוב מספיק, יקר מידי או חלום ההתגשמות של הלקוחות שמתעניינים בכם ועוד מאות מסקנות שהתשובות שלהן קריטיות לעסק שלכם". 

אם לא יהיו לכם את הכלים האלו כבר משלב הפיתוח, בכל יום שיעבור שהאתר שלכם יהיה פעיל אתם תפסידו המון נתונים קריטיים על המבקרים שלכם באתר שכבר לא תוכלו להחזיר. וכמו שאמרתי בהתחלה - הנתונים האלה הם זהב. אם היו מציעים לכם מדליון זהב, הייתם מוותרים עליו? אז למה שתוותרו על זה גם כאן?

על אילו כלי שיווק אני מדבר? כבר מ-Day One תדרשו ממי שבונה לכם את האתר להטמיע Google Analytics, Hotjar Facebook Pixel ו- Google Tag Manager.


7. בידול

קל מאוד לבנות אתר כמו של כולם. בכל, היום קל מאוד להקים אתר אינטרנט. בייחוד כשיש טמפלטים (תבניות עיצוב מוכנות מראש) שכל מה שצריך זה רק להחליף קצת טקסט, לעדכן תמונות ולעשות 'וי'. הבעיה היא שכמו בכל תחום בכל עסק, אם לא תהיו שונים מהמתחרים לא תהיה סיבה ללקוחות פוטנציאליים שלכם לבחור דווקא בכם. 

תשקיעו בבידול. בידול לא חייב להיות רק במחיר או בדברים פיזיים. בידול יכול להיות גם ברמת העיצוב, ברמת הערך המוסף שאתם נותנים לקוחות שלכם באמצעות האתר, באמצעות המסר השיווקי (הדרך שבה אתם מציגים את הדברים). וזו הבעיה בטמפלטים, שהם לא מאפשרים בידול מכיוון שהם כבר תבניות קיימות שמאות, אלפים או עשרות אלפים כבר משתמשים בהם. כשאפשר - מומלץ לבנות אתר מאפס עם מיתוג ובידול. 


8. המסר הנכון לקהל הנכון 

מסר שיווקי נכון הוא כלי מפתח להשיג את המטרות מהאתר שלכם. המסר השיווקי צריך להציג את התרופות (המענה) למכאובים (הצרכים) של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. הוא צריך להופיע במיקום הנכון באתר, בגודל הנכון ובטון הנכון. המסר צריך להיות משכנע וכשהלקוחות הפוטנציאליים שלכם נחשפים אליו הם צריכים להרגיש שהנה סוף-סוף יש מישהו שמבין אותם, מישהו שממש מדבר אליהם.

זה לא תהליך פשוט ולרוב לא תמצאו את המסר הנכון אחרי שעה של חושבים מול המסך. זה מצריך עבודה של איש שיווק מנוסה.

9. עשו לעצמכם חיים קלים ויעלים עם אוטומציות

אוטומציות הם במילים פשוטות קיצור תהליכים מורכבים כך שאלו יקרו לבד, ללא צורך בהתערבות שלכם, ובאופן כללי - חיים קלים בשבילכם. אתם בעלי עסקים. הזמן שלכם מוגבל. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לבזבז זמן על התעסקות מיותרת עם דברים שיכולים לקרות גם בלעדיכם. אתם צריכים להיות יעילים ומחושבים - וזה בדיוק מה שהכלים האלו עושים. 

הכלי המפורסם ביותר לצורך זה הוא Zapier. זאפייר מאפשר לכם לחבר בין תהליכים מאוד מורכבים בצורה אוטומטית.

הנה רק דוג': משתמש חדש נרשם לוובינר שלכם. זאפייר מיד נכנס לפעולה. המשתמש יקבל דוא"ל עם תזכורת לגביי הרישום שלו ופרטי המפגש, הפרטים שלו יוזנו בדו"ח מסודר של גוגל שיטס, פרטי המשתמש יוזנו בתוך תוסף הוובינר שאיתו אתם משתמשים, הפרטים שלו גם יצורפו למערכת הניוזלטר שלכם ויישלח אליכם דוא"ל שמודיע לכם על הצטרפות המשתמש למפגש הבא. אהה כן, וכל זה קורה בערך בתוך 3 שניות. נשמע כמו חלום? זה יכול להיות הרבה יותר מורכב וזה ישנה את החיים שלכם. 

אז איך זאפייר קשור לאתר שלכם? כאשר בונים אתר חשוב לוודא שמשתמשים בתוספים שזאפייר מכיר ויודע לעבוד איתם. אחרת? לזאפייר פשוט לא תהיה משמעות עבורכם.

לסיכום, כשבונים אתר יש עוד הרבה שיקולים שחשוב לקחת בחשבון, אך אלו כמה מהשיקולים שמרבית האנשים פחות מודעים אליהם - ודווקא בהם כוח ההשפעה על העסק שלהם הוא הכי גדול. 

זהו, מקווים שהצלחנו להאיר את עיניכם ולגרום לכם להתסכל על הדברים בפרספקטיבה טובה ובוגרת יותר.

אם יש לכם שאלות, אנחנו כאן כדי לעזור.


שלכם,

צוות נטליקון70 צפיות0 תגובות
NETLICON-FULL-LOGO-PNG.png
bottom of page